Neděle 11. února 2024 - 6. neděle v mezidobí

• Ve středu 14. února začínáme postní dobu POPELEČNÍ STŘEDOU. Popeleční středou vstupují věřící do čtyřicetidenního postního období, které je přípravou na oslavu Velikonoc. Výrazným symbolem Popeleční středy je tzv. "popelec" - s formulí: „Pamatuj, že prach jsi a v prach se obrátíš“ (srov. Gn 3,19), nebo „Obraťte se a věřte evangeliu“ (Mk 1,15). Přijetí popelce je znamením pomíjivosti člověka a odhodlání zříct se zlého jednání (hříchu). Tento symbol je převzatý z biblické tradice. Popelec budeme udělovat, jak ve středu, tak v neděli na mši svaté.
  • Popelec budeme udělovat, jak ve středu, tak v neděli na mši svaté.

• Příští neděli bude 1. neděle postní, mše svaté budou v 8:00 v Krhovicích, v 9:30 v Hodonicích a v 11:00 hod. v Tasovicích
  • ​V pátek jste zváni na křížovou cestu, která se bude konat v 16:45 přede mší svatou v Tasovicích
  • Všem moc děkujeme za úklid a květinovou výzdobu našich kostelů.
  • Výuka náboženství se bude konat následovně:
    • 1. - 2. třída v úterý ve 12:30
    • 3. - 4. třída ve čtvrtek ve 13:00
    • 5. - 6. třída v úterý ve 14:30
    • 7. třída v pondělí ve 14:45
    • 8.  - 9. třída ve čtvrtek v 19:00 hod.
  • Ve čtvrtek se bude odstraňovat vánoční výzdoba, prosím mládež na 17. hodinu do kostela sv. Klementa
  • S postní dobou jsou také spojeny "postničky" pro charitu, najdete je na poličce za lavicemi