Neděle 24. března 2024 - Květná neděle

• Dnes prožíváme Květnou neděli

Velikonoční triduum budeme prožívat v Tasovicích v kostele sv. Klementa

• Zelený čtvrtek 28. března - mše svatá na památku Večeře Páně v 17:00 hod.
  • Velký pátek 29. března v den přísného postu
    • ​08:00 - ranní chvály
    • 14:30 - Křížová cesta
    • 17:00 - Velkopáteční obřady na památku umučení Páně
  • Bílá sobota 30. března
    • ​08:00 Ranní chvály
    • 19:00 Velikonoční vigilie
  • Neděle 31. března bude Slavnost zmrtvýchvstání Páně. Mše svaté budou v 8:00 v Krhovicích, v 9:30 v Hodonicích a v 11:00 hod. v Tasovicích

• Všem moc děkujeme za úklid kostela a přípravu kostela na oslavy Květné neděle.
  • Prosíme mládež, aby ve středu v 18:00 hodin společně s námi připravila getsemanskou zahradu a hrob Páně na oslavy Velikonočního tridua. Předem všem moc děkujeme
  • Výuka náboženství tento týden nebude

• Pamatujme, že oslava Velikonoc nekončí v neděli, ale trvá dalších padesát dní (velikonoční doba) a vrcholí Slavností seslání Ducha svatého (Letnice). Latinský název Pentecostes znamená "padesátý den velikonoční slavnosti". První týden velikonoční se nazývá "velikonoční oktáv". Čtyřicátý den po velikonocích (čtvrtek v šestém velikonočním týdnu) se slaví svátek Nanebevstoupení Páně. Radujme se tedy z vítězství našeho Pána Ježíše Krista.